Vishay/BCcomponents S220J25SL0N6UJ5R
S220J25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S220J25SL0N6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220J25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S220J25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S220J25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S220J25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J25SL0N6UJ5R
Related LinksS220J25S, S220J25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S220J25SL0N6UJ5R
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf