Panasonic Electronic Components ERB-RD1R50X
ERB-RD1R50X picture photo
Mfg. Part Number
ERB-RD1R50X
Brief Description
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0402
Datasheet Download
ERB-RD1R50X.pdf
Availability of ERB-RD1R50X
QUANTITY
ERB-RD1R50X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB-RD1R50X
Internal Part NumberEIS-ERB-RD1R50X
Current Rating1.5A
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t-
ApprovalscUL, UL
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W x 0.015" H (1.00mm x 0.50mm x 0.39mm)
DC Cold Resistance0.07 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB-RD1R50X
Related LinksERB-R, ERB-RD1R50X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERB-RD1R50X Details Description
Related parts for ERB-RD1R50X
IC AMP AUDIO PWR 1.2W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 2POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 2.54MM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf