Vishay/BCcomponents S220K25SL0P6TK5R
S220K25SL0P6TK5R picture photo
Mfg. Part Number
S220K25SL0P6TK5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220K25SL0P6TK5R.pdf
Availability of S220K25SL0P6TK5R
QUANTITY
S220K25SL0P6TK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220K25SL0P6TK5R
Internal Part NumberEIS-S220K25SL0P6TK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220K25SL0P6TK5R
Related LinksS220K25S, S220K25SL0P6TK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220K25SL0P6TK5R Details Description
Related parts for S220K25SL0P6TK5R
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.5MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 48 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
FUSE BLOCK RAD 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf