Vishay/BCcomponents S222K39Y5PN6BJ7R
S222K39Y5PN6BJ7R picture photo
Mfg. Part Number
S222K39Y5PN6BJ7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S222K39Y5PN6BJ7R.pdf
Availability of S222K39Y5PN6BJ7R
QUANTITY
S222K39Y5PN6BJ7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222K39Y5PN6BJ7R
Internal Part NumberEIS-S222K39Y5PN6BJ7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222K39Y5PN6BJ7R
Related LinksS222K39Y, S222K39Y5PN6BJ7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222K39Y5PN6BJ7R Details Description
Related parts for S222K39Y5PN6BJ7R
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
VARISTOR 675V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL LC2MOS 44MQFP datasheet.pdf
FUSE 350A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf