Vishay/BCcomponents S222Z33Y5VP63K5R
S222Z33Y5VP63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S222Z33Y5VP63K5R
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
S222Z33Y5VP63K5R.pdf
Availability of S222Z33Y5VP63K5R
QUANTITY
S222Z33Y5VP63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222Z33Y5VP63K5R
Internal Part NumberEIS-S222Z33Y5VP63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222Z33Y5VP63K5R
Related LinksS222Z33Y, S222Z33Y5VP63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222Z33Y5VP63K5R Details Description
Related parts for S222Z33Y5VP63K5R
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 536 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
AD96A080Z4-AD datasheet.pdf
LED 3MM GREEN DIFF 1POS RA CBI datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf