Laird Technologies IAS S2407MP36RTN
S2407MP36RTN picture photo
Mfg. Part Number
S2407MP36RTN
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT DIRECT 7.5DBI 36" RP TNC FEM
Datasheet Download
S2407MP36RTN.pdf
Availability of S2407MP36RTN
QUANTITY
S2407MP36RTN Order Process
Ship out your order
Specifications of S2407MP36RTN
Internal Part NumberEIS-S2407MP36RTN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain7.5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)1.500" (38.10mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2407MP36RTN
Related LinksS2407M, S2407MP36RTN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2407MP36RTN Details Description
Related parts for S2407MP36RTN
IC FLASH 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCP3337 ADJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CABLE CFD200 TO SMA MALE STRGHT datasheet.pdf
15POS M R/A .318 830PF FILTER datasheet.pdf