Laird Technologies IAS S24497P36NM
S24497P36NM picture photo
Mfg. Part Number
S24497P36NM
Brief Description
ANT DIRECT TRI 7DBI 36" N MALE
Datasheet Download
S24497P36NM.pdf
Availability of S24497P36NM
QUANTITY
S24497P36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S24497P36NM
Internal Part NumberEIS-S24497P36NM
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Return Loss-
Gain7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.500" (38.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24497P36NM
Related LinksS2449, S24497P36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24497P36NM Details Description
Related parts for S24497P36NM
CONN BUTT SHRINK 22-18 AWG datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 45NS 32PLCC datasheet.pdf
FITTING RA 3 LOVOLT IVORY datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 45NS 48TSOP datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf