Spansion S25FL116K0XBHI030
S25FL116K0XBHI030 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL116K0XBHI030
Brief Description
IC FLASH MEM 16MB SPI CMOS 24BGA
Datasheet Download
S25FL116K0XBHI030.pdf
Availability of S25FL116K0XBHI030
QUANTITY
S25FL116K0XBHI030 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL116K0XBHI030
Internal Part NumberEIS-S25FL116K0XBHI030
Standard Package338
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL1-K
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size16M (2M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TBGA
Supplier Device Package24-BGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL116K0XBHI030
Related LinksS25FL116, S25FL116K0XBHI030 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL116K0XBHI030 Details Description
Related parts for S25FL116K0XBHI030
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 96MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS datasheet.pdf
CONN SMC JACK R/A 50OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 450MA 430 MOHM datasheet.pdf