Spansion S25FL128P0XMFI011
S25FL128P0XMFI011 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL128P0XMFI011
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 16SOIC
Datasheet Download
S25FL128P0XMFI011.pdf
Availability of S25FL128P0XMFI011
QUANTITY
S25FL128P0XMFI011 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL128P0XMFI011
Internal Part NumberEIS-S25FL128P0XMFI011
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package47
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-P
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL128P0XMFI011
Related LinksS25FL128, S25FL128P0XMFI011 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL128P0XMFI011 Details Description
Related parts for S25FL128P0XMFI011
DIODE GEN PURP 150V 2.5A DO216 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8UDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf