Spansion S25FL164K0XNFI010
S25FL164K0XNFI010 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL164K0XNFI010
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 8-WSON
Datasheet Download
S25FL164K0XNFI010.pdf
Availability of S25FL164K0XNFI010
QUANTITY
S25FL164K0XNFI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL164K0XNFI010
Internal Part NumberEIS-S25FL164K0XNFI010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFL-1K Serial Flash Memory
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-K
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL164K0XNFI010
Related LinksS25FL164, S25FL164K0XNFI010 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL164K0XNFI010 Details Description
Related parts for S25FL164K0XNFI010
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 175KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DHVQFN datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 8.0MM SMD datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 13POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL datasheet.pdf