Vishay/BCcomponents S270J33SL0R63K7R
S270J33SL0R63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S270J33SL0R63K7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
S270J33SL0R63K7R.pdf
Availability of S270J33SL0R63K7R
QUANTITY
S270J33SL0R63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S270J33SL0R63K7R
Internal Part NumberEIS-S270J33SL0R63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S270J33SL0R63K7R
Related LinksS270J33S, S270J33SL0R63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S270J33SL0R63K7R Details Description
Related parts for S270J33SL0R63K7R
TOOL CRIMP LONG HANDLE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 3POS datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC P600 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
RES 620 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf