Vishay/BCcomponents S270K25SL0N6UJ5R
S270K25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S270K25SL0N6UJ5R
Brief Description
CAP CER 27PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S270K25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S270K25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S270K25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S270K25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S270K25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S270K25SL0N6UJ5R
Related LinksS270K25S, S270K25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S270K25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S270K25SL0N6UJ5R
RES SMD 120 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 3.7A 92 MOHM TH datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" datasheet.pdf