Spansion S29GL512S11DHI020
S29GL512S11DHI020 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL512S11DHI020
Brief Description
IC FLASH 512MBIT 110NS 64FBGA
Datasheet Download
S29GL512S11DHI020.pdf
Availability of S29GL512S11DHI020
QUANTITY
S29GL512S11DHI020 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL512S11DHI020
Internal Part NumberEIS-S29GL512S11DHI020
Standard Package260
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size512M (32M x 16)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LBGA
Supplier Device Package64-FBGA (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL512S11DHI020
Related LinksS29GL512, S29GL512S11DHI020 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL512S11DHI020 Details Description
Related parts for S29GL512S11DHI020
FUSE HOLDER CART 32V 6A IN LINE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf