Vishay/BCcomponents S331K25X7RP6BK7R
S331K25X7RP6BK7R picture photo
Mfg. Part Number
S331K25X7RP6BK7R
Brief Description
CAP CER 330PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S331K25X7RP6BK7R.pdf
Availability of S331K25X7RP6BK7R
QUANTITY
S331K25X7RP6BK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S331K25X7RP6BK7R
Internal Part NumberEIS-S331K25X7RP6BK7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S331K25X7RP6BK7R
Related LinksS331K25X, S331K25X7RP6BK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S331K25X7RP6BK7R Details Description
Related parts for S331K25X7RP6BK7R
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.5MM datasheet.pdf
STB 21.6/IH GN WTL6/3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
TXRX OPT FE MTRJ EXT TEMP 2X5DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 38-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf