Vishay/BCcomponents S332M53Z5UR63L0R
S332M53Z5UR63L0R picture photo
Mfg. Part Number
S332M53Z5UR63L0R
Brief Description
CAP CER 3300PF 3KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S332M53Z5UR63L0R.pdf
Availability of S332M53Z5UR63L0R
QUANTITY
S332M53Z5UR63L0R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332M53Z5UR63L0R
Internal Part NumberEIS-S332M53Z5UR63L0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.531" Dia (13.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332M53Z5UR63L0R
Related LinksS332M53Z, S332M53Z5UR63L0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332M53Z5UR63L0R Details Description
Related parts for S332M53Z5UR63L0R
CONN RECEPT 4POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 19MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE datasheet.pdf
C/A MPO TRUNK 62.5 72FIB datasheet.pdf
REPLACE LATCH FOR B16 datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
PAC-M340-SD15-V4 CBL ASSY datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 15V 8A datasheet.pdf