API Delevan S3483R-470M
S3483R-470M picture photo
Mfg. Part Number
S3483R-470M
Brief Description
FIXED IND 47UH 0.67MA 288 MOHM
Datasheet Download
S3483R-470M.pdf
Availability of S3483R-470M
QUANTITY
S3483R-470M Order Process
Ship out your order
Specifications of S3483R-470M
Internal Part NumberEIS-S3483R-470M
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating0.67mA
Current - Saturation0.67mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S3483R-470M
Related LinksS3483, S3483R-470M Datasheet, API Delevan Distributor
S3483R-470M Details Description
Related parts for S3483R-470M
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FF FLSTE-GEH2X2P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.2A D2PAK datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 66POS TIN SMD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 15VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
10000UF 50V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf