Vishay/BCcomponents S470J39C0GN6VJ5R
S470J39C0GN6VJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S470J39C0GN6VJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
S470J39C0GN6VJ5R.pdf
Availability of S470J39C0GN6VJ5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S470J39C0GN6VJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S470J39C0GN6VJ5R
Internal Part NumberEIS-S470J39C0GN6VJ5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S470J39C0GN6VJ5R
Related LinksS470J39C, S470J39C0GN6VJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S470J39C0GN6VJ5R Details Description
Related parts for S470J39C0GN6VJ5R
CONN HEADER .100 DUAL R/A 30POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
BAG SHLD METAL-IN 16X20 datasheet.pdf
REL HSG 10P datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CRIMPER 1600 SERIES EDAC ELCO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf