t-Global Technology S606-1000
S606-1000 picture photo
Mfg. Part Number
S606-1000
Manufacturer
Product Category
Thermal - Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
Brief Description
SILICONE THERMAL GREASE 1KG
Datasheet Download
S606-1000.pdf
Availability of S606-1000
QUANTITY
S606-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S606-1000
Internal Part NumberEIS-S606-1000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetS606 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
SeriesS606
TypeSilicone Grease
Size / Dimension1 kg Container
Shipping Info-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S606-1000
Related LinksS606, S606-1000 Datasheet, t-Global Technology Distributor
S606-1000 Details Description
Related parts for S606-1000
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2 WAY 5-1000MHZ datasheet.pdf
THERMOSTAT 95 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
AB 10C 4#12 6#16 PIN CBL RECP datasheet.pdf
100UF 200V 16X25 datasheet.pdf