Vishay/BCcomponents S820K29SL0N6TK6R
S820K29SL0N6TK6R picture photo
Mfg. Part Number
S820K29SL0N6TK6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S820K29SL0N6TK6R.pdf
Availability of S820K29SL0N6TK6R
QUANTITY
S820K29SL0N6TK6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S820K29SL0N6TK6R
Internal Part NumberEIS-S820K29SL0N6TK6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S820K29SL0N6TK6R
Related LinksS820K29S, S820K29SL0N6TK6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S820K29SL0N6TK6R Details Description
Related parts for S820K29SL0N6TK6R
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BP 56POS 4COL VERT datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
PC MOUNT IEC OUTLET datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
80X80 TI95 IR CAMERA 9HZ datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf