AVX Corporation SA052A270JAA
SA052A270JAA picture photo
Mfg. Part Number
SA052A270JAA
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA052A270JAA.pdf
Availability of SA052A270JAA
QUANTITY
SA052A270JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA052A270JAA
Internal Part NumberEIS-SA052A270JAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA052A270JAA
Related LinksSA052A, SA052A270JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA052A270JAA Details Description
Related parts for SA052A270JAA
STAND PLASTISOL 8 POS DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 2POS M12 PLUG-SOCKET 3M datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.4A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 3.28M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 20 datasheet.pdf