AVX Corporation SA101A821KAA
SA101A821KAA picture photo
Mfg. Part Number
SA101A821KAA
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A821KAA.pdf
Availability of SA101A821KAA
QUANTITY
SA101A821KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A821KAA
Internal Part NumberEIS-SA101A821KAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A821KAA
Related LinksSA101A, SA101A821KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A821KAA Details Description
Related parts for SA101A821KAA
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC MPU POWERPC 400MHZ 360BGA datasheet.pdf
BATT ZINC 1.4V BUTTON 11.6MM 8PK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf