Murata Electronics North America SAFCC1G84KAOT06R12
SAFCC1G84KAOT06R12 picture photo
Mfg. Part Number
SAFCC1G84KAOT06R12
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SAFCC1G84KAOT06R12.pdf
Availability of SAFCC1G84KAOT06R12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SAFCC1G84KAOT06R12 Order Process
Ship out your order
Specifications of SAFCC1G84KAOT06R12
Internal Part NumberEIS-SAFCC1G84KAOT06R12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SAFCC1G84KAOT06R12 today.
SeriesSAFCC1G84K
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SAFCC1G84KAOT06R12
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSAFCC1G84, SAFCC1G84KAOT06R12 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SAFCC1G84KAOT06R12 Details Description
Related parts for SAFCC1G84KAOT06R12
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FORWARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN 12POS 0.8MM SMT datasheet.pdf