ON Semiconductor SBAV70LT3G
SBAV70LT3G picture photo
Mfg. Part Number
SBAV70LT3G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
Datasheet Download
SBAV70LT3G.pdf
Availability of SBAV70LT3G
QUANTITY
SBAV70LT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SBAV70LT3G
Internal Part NumberEIS-SBAV70LT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.25V @ 150mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)6ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 70V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBAV70LT3G
Related LinksSBAV7, SBAV70LT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SBAV70LT3G Details Description
Related parts for SBAV70LT3G
RES SMD 330K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 6V datasheet.pdf
LED PANEL IND RED/GRN SNAP-IN datasheet.pdf
RES SMD 6.42K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP HSG 30CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CORD 4 POS MALE, RA 6M 22 AWG datasheet.pdf