Sullins Connector Solutions SBH51-LPSE-D40-SM-BK
SBH51-LPSE-D40-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SBH51-LPSE-D40-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 80POS 1MM GOLD SMD
Datasheet Download
SBH51-LPSE-D40-SM-BK.pdf
Availability of SBH51-LPSE-D40-SM-BK
QUANTITY
SBH51-LPSE-D40-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SBH51-LPSE-D40-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SBH51-LPSE-D40-SM-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package14
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBH51-LPSE-D40-SM-BK
Related LinksSBH51-LPSE, SBH51-LPSE-D40-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SBH51-LPSE-D40-SM-BK Details Description
Related parts for SBH51-LPSE-D40-SM-BK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 240VAC datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 24DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 30A LFPAK-I datasheet.pdf
KJL 0 10 POTTING CUP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 24V 500MA datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf