Luminus Devices Inc. SBR-90-W65S-R71-LB100
SBR-90-W65S-R71-LB100 picture photo
Mfg. Part Number
SBR-90-W65S-R71-LB100
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
SBR-90-W65S-R71-LB100.pdf
Availability of SBR-90-W65S-R71-LB100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SBR-90-W65S-R71-LB100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SBR-90-W65S-R71-LB100
Internal Part NumberEIS-SBR-90-W65S-R71-LB100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package25
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesSBR-90
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test9A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max9A
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension10.00mm L x 11.00mm W
Height1.54mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SBR-90-W65S-R71-LB100
Related LinksSBR-90-W65, SBR-90-W65S-R71-LB100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
SBR-90-W65S-R71-LB100 Details Description
Related parts for SBR-90-W65S-R71-LB100
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 300W 20A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf