Bel Fuse Inc. SC414MF-270
SC414MF-270 picture photo
Mfg. Part Number
SC414MF-270
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 620MA 792 MOHM
Datasheet Download
SC414MF-270.pdf
Availability of SC414MF-270
QUANTITY
SC414MF-270 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC414MF-270
Internal Part NumberEIS-SC414MF-270
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC414MF
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating620mA
Current - Saturation480mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)792 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC414MF-270
Related LinksSC414, SC414MF-270 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC414MF-270 Details Description
Related parts for SC414MF-270
RELAY SSR DPST 120MA 8-SMD T/R datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf