Bel Fuse Inc. SC414MF-270
SC414MF-270 picture photo
Mfg. Part Number
SC414MF-270
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 620MA 792 MOHM
Datasheet Download
SC414MF-270.pdf
Availability of SC414MF-270
QUANTITY
SC414MF-270 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC414MF-270
Internal Part NumberEIS-SC414MF-270
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSC414MF
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating620mA
Current - Saturation480mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)792 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC414MF-270
Related LinksSC414, SC414MF-270 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC414MF-270 Details Description
Related parts for SC414MF-270
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.5A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RECT 1/2 COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
SL 5.08HC/24/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 277MM TOTAL L datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf