Semtech SC4150LISTRT
SC4150LISTRT picture photo
Mfg. Part Number
SC4150LISTRT
Manufacturer
Product Category
PMIC - Hot Swap Controllers
Brief Description
IC CTLR HOT SWAP NEG VOLT 8SOIC
Datasheet Download
SC4150LISTRT.pdf
Availability of SC4150LISTRT
QUANTITY
SC4150LISTRT Order Process
Ship out your order
Specifications of SC4150LISTRT
Internal Part NumberEIS-SC4150LISTRT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Hot Swap Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeHot Swap Controller
Number of Channels1
Internal Switch(s)No
Applications-48V
FeaturesAuto Retry, Fault Timeout
Programmable FeaturesOVP, Slew Rate, UVLO
Voltage - Supply10 V ~ 80 V
Current - Output (Max)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Current - Supply4mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Feature PinsDRAIN, OV, /PWRGD, UV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC4150LISTRT
Related LinksSC4150, SC4150LISTRT Datasheet, Semtech Distributor
SC4150LISTRT Details Description
Related parts for SC4150LISTRT
HEATSINK TO220 CLIPON W/TAB.75" datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
KIT EVAL SX1231 433 MHZ USB MOD datasheet.pdf