Bel Fuse Inc. SC63LCB-820
SC63LCB-820 picture photo
Mfg. Part Number
SC63LCB-820
Brief Description
FIXED IND 82UH 890MA 413 MOHM
Datasheet Download
SC63LCB-820.pdf
Availability of SC63LCB-820
QUANTITY
SC63LCB-820 Order Process
Ship out your order
Specifications of SC63LCB-820
Internal Part NumberEIS-SC63LCB-820
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating890mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)413 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SC63LCB-820
Related LinksSC63L, SC63LCB-820 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SC63LCB-820 Details Description
Related parts for SC63LCB-820
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 320mA (Switch) Backlight TSOT-23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 11.5A TO-220F datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
LED MCPCB LZ1-2 AMBER datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SITE LICENSE FOR ECP5 PCIE X4 datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf