Mallory Sonalert Products SCE016MD3PS1B
SCE016MD3PS1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE016MD3PS1B
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MT
Datasheet Download
SCE016MD3PS1B.pdf
Availability of SCE016MD3PS1B
QUANTITY
SCE016MD3PS1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE016MD3PS1B
Internal Part NumberEIS-SCE016MD3PS1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Short Pulse
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency2.9kHz
Operating ModeShort Beep
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE016MD3PS1B
Related LinksSCE016, SCE016MD3PS1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE016MD3PS1B Details Description
Related parts for SCE016MD3PS1B
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 3A 3.3V HZ 5SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 440MHZ datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 30 SAU 14CKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 25A DO203AA datasheet.pdf
3300UF 35V 16X31,5 datasheet.pdf