Mallory Sonalert Products SCE028LA3DN1S
SCE028LA3DN1S picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LA3DN1S
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028LA3DN1S.pdf
Availability of SCE028LA3DN1S
QUANTITY
SCE028LA3DN1S Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LA3DN1S
Internal Part NumberEIS-SCE028LA3DN1S
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeContinuous, 5 Sec On Delay
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension42.9mm Dia x 32.9mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LA3DN1S
Related LinksSCE028, SCE028LA3DN1S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LA3DN1S Details Description
Related parts for SCE028LA3DN1S
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/AMP 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 30POS 5ROW STR datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V 6-UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf