Mallory Sonalert Products SCE028LD3DT7S
SCE028LD3DT7S picture photo
Mfg. Part Number
SCE028LD3DT7S
Brief Description
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT
Datasheet Download
SCE028LD3DT7S.pdf
Availability of SCE028LD3DT7S
QUANTITY
SCE028LD3DT7S Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028LD3DT7S
Internal Part NumberEIS-SCE028LD3DT7S
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeDual Tone
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationQuick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
Size / Dimension42.85mm Dia x 35.85mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028LD3DT7S
Related LinksSCE028, SCE028LD3DT7S Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028LD3DT7S Details Description
Related parts for SCE028LD3DT7S
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG COAXIAL 20POS 1MM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
SPEED datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 5POS datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 299POS MALE GOLD datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 19PIN STR PCB datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 48VQFP datasheet.pdf
13P CST100 SHRD HDR ASSY W/PEG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf