Mallory Sonalert Products SCE028MA3SU1B
SCE028MA3SU1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028MA3SU1B
Brief Description
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW SPEED UP
Datasheet Download
SCE028MA3SU1B.pdf
Availability of SCE028MA3SU1B
QUANTITY
SCE028MA3SU1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028MA3SU1B
Internal Part NumberEIS-SCE028MA3SU1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Slow Speed Up
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2.9kHz
Operating ModeSpeed Up, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028MA3SU1B
Related LinksSCE028, SCE028MA3SU1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028MA3SU1B Details Description
Related parts for SCE028MA3SU1B
CONN EDGE DUAL 1MM SMD 70 POS datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 2W datasheet.pdf
RES 324 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf