Mallory Sonalert Products SCE028XA2DP2B
SCE028XA2DP2B picture photo
Mfg. Part Number
SCE028XA2DP2B
Brief Description
BUZZ VAC 2KHZ FAST DBL PULSE
Datasheet Download
SCE028XA2DP2B.pdf
Availability of SCE028XA2DP2B
QUANTITY
SCE028XA2DP2B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE028XA2DP2B
Internal Part NumberEIS-SCE028XA2DP2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound FileFast Double Pulse
3D ModelSCED.igsSCED.stp
TechnologyPiezo
Input TypeAC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency2kHz
Operating ModeDouble Pulse, Fast
Sound Pressure Level95dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 50.8mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE028XA2DP2B
Related LinksSCE028, SCE028XA2DP2B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE028XA2DP2B Details Description
Related parts for SCE028XA2DP2B
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR SST 5/8" HALL EFFECT 20MA datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 957 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUIT Y-SPLITTER APD 19WAY datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
TRANS RF 100W 65V LDMOS datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 630VDC datasheet.pdf
22UF 25V 5X11 85C RAD datasheet.pdf