Mallory Sonalert Products SCE048LD3CK1B
SCE048LD3CK1B picture photo
Mfg. Part Number
SCE048LD3CK1B
Brief Description
BUZZ VDC 2.9KHZ CLICK
Datasheet Download
SCE048LD3CK1B.pdf
Availability of SCE048LD3CK1B
QUANTITY
SCE048LD3CK1B Order Process
Ship out your order
Specifications of SCE048LD3CK1B
Internal Part NumberEIS-SCE048LD3CK1B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File2900 Hz Click Pulse
3D ModelSCES.igsSCES.stp
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency2.9kHz
Operating ModeClick
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.9mm Dia x 38.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCE048LD3CK1B
Related LinksSCE048, SCE048LD3CK1B Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCE048LD3CK1B Details Description
Related parts for SCE048LD3CK1B
JUMPER-H1504TR/A3048B/H1504TR 6" datasheet.pdf
CONN RCPT 148PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 5W 3% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V JB 0402 datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf