Bel Fuse Inc. SCEP105L-4R3
SCEP105L-4R3 picture photo
Mfg. Part Number
SCEP105L-4R3
Brief Description
FIXED IND 4.3UH 9A 10.5 MOHM SMD
Datasheet Download
SCEP105L-4R3.pdf
Availability of SCEP105L-4R3
QUANTITY
SCEP105L-4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCEP105L-4R3
Internal Part NumberEIS-SCEP105L-4R3
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCEP105L
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance4.3µH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation6.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.5 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCEP105L-4R3
Related LinksSCEP10, SCEP105L-4R3 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCEP105L-4R3 Details Description
Related parts for SCEP105L-4R3
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH FS PLUNGER SILVER .110"QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .125 DIP 44POS datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf