Amphenol Pcd SCM141100
SCM141100 picture photo
Mfg. Part Number
SCM141100
Brief Description
CONN TERM BLK 14POS 5MM R/A BK
Datasheet Download
SCM141100.pdf
Availability of SCM141100
QUANTITY
SCM141100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCM141100
Internal Part NumberEIS-SCM141100
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCM141100
Related LinksSCM1, SCM141100 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
SCM141100 Details Description
Related parts for SCM141100
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 25POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 3.85 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf