Bel Fuse Inc. SCMS5D18-150
SCMS5D18-150 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D18-150
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.11A 251 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D18-150.pdf
Availability of SCMS5D18-150
QUANTITY
SCMS5D18-150 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D18-150
Internal Part NumberEIS-SCMS5D18-150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSC Series SMD Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D18
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.11A
Current - Saturation831mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)251 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D18-150
Related LinksSCMS5D, SCMS5D18-150 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D18-150 Details Description
Related parts for SCMS5D18-150
CONN HEADER 10POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Wire Wrap datasheet.pdf
LED MT SR VERT 6MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TRIM 3-25PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf
MPICO 4.41" A-MB EPD+TCM2 datasheet.pdf