Bel Fuse Inc. SCMS5D18-220
SCMS5D18-220 picture photo
Mfg. Part Number
SCMS5D18-220
Brief Description
FIXED IND 22UH 940MA 370 MOHM
Datasheet Download
SCMS5D18-220.pdf
Availability of SCMS5D18-220
QUANTITY
SCMS5D18-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCMS5D18-220
Internal Part NumberEIS-SCMS5D18-220
FamilyFixed Inductors
SeriesSCMS5D18
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating940mA
Current - Saturation689mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)370 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCMS5D18-220
Related LinksSCMS5D, SCMS5D18-220 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SCMS5D18-220 Details Description
Related parts for SCMS5D18-220
DIODE ZENER 17V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 100W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
MODU II PIN HEADER ASSY 42 POS datasheet.pdf