Mallory Sonalert Products SCS300MDB
SCS300MDB picture photo
Mfg. Part Number
SCS300MDB
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER MEDIC ASMBLY VAC
Datasheet Download
SCS300MDB.pdf
Availability of SCS300MDB
QUANTITY
SCS300MDB Order Process
Ship out your order
Specifications of SCS300MDB
Internal Part NumberEIS-SCS300MDB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelSCES.igsSCES.stp
Standard Package1
Category Audio Products
FamilySpeakers
Series-
TypeMounted Speaker
Frequency Range951Hz ~ 999Hz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level85dB
Power - Rated250mW
Power - Max500mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePET
Material - Magnet-
TerminationTerminal Block
Size / Dimension42.85mm Dia
Height35.85mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCS300MDB
Related LinksSCS3, SCS300MDB Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
SCS300MDB Details Description
Related parts for SCS300MDB
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TIE WIRE 15" BLACK 120LB HD datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 1W 3% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 24MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MINI MAC DIE SET FOR BB-2206X datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf