Staco Energy Products Co. SCV-10001
SCV-10001 picture photo
Mfg. Part Number
SCV-10001
Manufacturer
Product Category
UPS Systems
Brief Description
UPS SINGLE PHASE 1KVA/0.9KW 120V
Datasheet Download
SCV-10001.pdf
Availability of SCV-10001
QUANTITY
SCV-10001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SCV-10001
Internal Part NumberEIS-SCV-10001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyUPS Systems
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCV-10001
Related LinksSCV-, SCV-10001 Datasheet, Staco Energy Products Co. Distributor
SCV-10001 Details Description
Related parts for SCV-10001
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENS 7M M12-CONN PNP-OUT T-BEAM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SENSOR 100PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf