ON Semiconductor SCV301LSN22T1G
SCV301LSN22T1G picture photo
Mfg. Part Number
SCV301LSN22T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR ULC 2.2V 5-TSOP
Datasheet Download
SCV301LSN22T1G.pdf
Availability of SCV301LSN22T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SCV301LSN22T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SCV301LSN22T1G
Internal Part NumberEIS-SCV301LSN22T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCV301LSN22T1G
Related LinksSCV301L, SCV301LSN22T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SCV301LSN22T1G Details Description
Related parts for SCV301LSN22T1G
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC A/D CONV 1CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf