AVX Corporation SD25-1950R9UBQ1
SD25-1950R9UBQ1 picture photo
Mfg. Part Number
SD25-1950R9UBQ1
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
DUPLEXER SAW 1950MHZ SMD
Datasheet Download
SD25-1950R9UBQ1.pdf
Availability of SD25-1950R9UBQ1
QUANTITY
SD25-1950R9UBQ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SD25-1950R9UBQ1
Internal Part NumberEIS-SD25-1950R9UBQ1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesSD25, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.95GHz Center
Bandwidth60MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2.3dB
ApplicationsUMTS
Package / Case9-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SD25-1950R9UBQ1
Related LinksSD25-19, SD25-1950R9UBQ1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SD25-1950R9UBQ1 Details Description
Related parts for SD25-1950R9UBQ1
C/A,SC/APC-SC/APC datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 33W NI-780 datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC REDRIVER USB 3.0 2CH 32HVQFN datasheet.pdf
HU STRND 28AWG GRN/YELL 25K' datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf