Eaton (formerly Cooper Bussmann) SD3112-150-R
SD3112-150-R picture photo
Mfg. Part Number
SD3112-150-R
Brief Description
FIXED IND 15UH 450MA 654 MOHM
Datasheet Download
SD3112-150-R.pdf
Availability of SD3112-150-R
QUANTITY
SD3112-150-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SD3112-150-R
Internal Part NumberEIS-SD3112-150-R
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation440mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)654 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SD3112-150-R
Related LinksSD3112, SD3112-150-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SD3112-150-R Details Description
Related parts for SD3112-150-R
SW LEVER SPDT 5A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
SCR 400V 25A TO220 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
T-COUPLE J L=75CM THERMO WELL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 560 UH 25% datasheet.pdf
IP SUITE PCI EXPRESS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf