SanDisk SDACB-048G-000000
SDACB-048G-000000 picture photo
Mfg. Part Number
SDACB-048G-000000
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD 48GB 2.5" UATA
Datasheet Download
SDACB-048G-000000.pdf
Availability of SDACB-048G-000000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SDACB-048G-000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDACB-048G-000000
Internal Part NumberEIS-SDACB-048G-000000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesSSD UATA
Memory Size48GB
Memory TypeFLASH - NAND
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDACB-048G-000000
Related LinksSDACB-04, SDACB-048G-000000 Datasheet, SanDisk Distributor
SDACB-048G-000000 Details Description
Related parts for SDACB-048G-000000
LED 5MM 5V GAP YLW RA HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
RACK ALUM 15X20.3X72 BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf