Bivar, Inc. SDC-1050-CI
SDC-1050-CI picture photo
Mfg. Part Number
SDC-1050-CI
Manufacturer
Product Category
Card Guides
Brief Description
CARD GUIDE COND INSERT 10.5" NAT
Datasheet Download
SDC-1050-CI.pdf
Availability of SDC-1050-CI
QUANTITY
SDC-1050-CI Order Process
Ship out your order
Specifications of SDC-1050-CI
Internal Part NumberEIS-SDC-1050-CI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guides
SeriesCOMP-O-GIDE™
Accessory TypeNylon, Snap-In Mount, 10.500" (266.70mm)
For Use With/Related Products1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDC-1050-CI
Related LinksSDC-1, SDC-1050-CI Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SDC-1050-CI Details Description
Related parts for SDC-1050-CI
CONN RECEPT VERT STACK 17POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 0.9V SSOP5 datasheet.pdf
INSUALTION ANVIL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf