CUI Inc. SDI18-9-UDC-P5
SDI18-9-UDC-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SDI18-9-UDC-P5
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 19.8W
Datasheet Download
SDI18-9-UDC-P5.pdf
Availability of SDI18-9-UDC-P5
QUANTITY
SDI18-9-UDC-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SDI18-9-UDC-P5
Internal Part NumberEIS-SDI18-9-UDC-P5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSDI18-UD Series Cert of Compliance
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSDI18-UD
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)2.2A
Power (Watts)18W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.48" L x 1.97" W x 1.34" H (88.5mm x 50.0mm x 34.0mm)
ApprovalsCE, cULus, GS, PSE
Power (Watts) - Max18W
Input ConnectorIEC 320-C8
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDI18-9-UDC-P5
Related LinksSDI18-9, SDI18-9-UDC-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SDI18-9-UDC-P5 Details Description
Related parts for SDI18-9-UDC-P5
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.5KV 8000A DO200AE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 348 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.805K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SL 7.62HP/07/90F 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 410MA 620 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf