Eaton (formerly Cooper Bussmann) SDQ25-3R3-R
SDQ25-3R3-R picture photo
Mfg. Part Number
SDQ25-3R3-R
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.89UH SMD
Datasheet Download
SDQ25-3R3-R.pdf
Availability of SDQ25-3R3-R
QUANTITY
SDQ25-3R3-R Order Process
Ship out your order
Specifications of SDQ25-3R3-R
Internal Part NumberEIS-SDQ25-3R3-R
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series11.55µH
Inductance - Connected In Parallel2.89µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel2.5A
Current Rating - Series1.25A
Current Saturation - Parallel2.37A
Current Saturation - Series1.18A
DC Resistance (DCR) - Parallel39.9 mOhm
DC Resistance (DCR) - Series159.5 mOhm
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDQ25-3R3-R
Related LinksSDQ25, SDQ25-3R3-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SDQ25-3R3-R Details Description
Related parts for SDQ25-3R3-R
CONN TERM FEMALE 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 4 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 150POS 0.4MM VERT SMD datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND R/A GRY 10' SJT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SOCKET SCRW FRONT WIRE HC4 RELAY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN 2 POS SPRING CONTACT datasheet.pdf