API Delevan SDS130R-274M
SDS130R-274M picture photo
Mfg. Part Number
SDS130R-274M
Brief Description
FIXED IND 270UH 350MA 3.1 OHM
Datasheet Download
SDS130R-274M.pdf
Availability of SDS130R-274M
QUANTITY
SDS130R-274M Order Process
Ship out your order
Specifications of SDS130R-274M
Internal Part NumberEIS-SDS130R-274M
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SDS130R-274M
Related LinksSDS130, SDS130R-274M Datasheet, API Delevan Distributor
SDS130R-274M Details Description
Related parts for SDS130R-274M
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 4MSPS SAR 48-VQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
22 TO 20 AWG WIRE CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
ZW SENSOR HD 30MM 0.3M CBL datasheet.pdf