Littelfuse SE-330-20-11
SE-330-20-11 picture photo
Mfg. Part Number
SE-330-20-11
Manufacturer
Product Category
Protection Relays & Systems
Brief Description
NGR MONITOR 48VDC NC CE/C-T
Datasheet Download
SE-330-20-11.pdf
Availability of SE-330-20-11
QUANTITY
SE-330-20-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of SE-330-20-11
Internal Part NumberEIS-SE-330-20-11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyProtection Relays & Systems
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SE-330-20-11
Related LinksSE-330, SE-330-20-11 Datasheet, Littelfuse Distributor
SE-330-20-11 Details Description
Related parts for SE-330-20-11
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 20POS .100 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
DEV PLATFORM XILINX VIRTEX VI datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .025W 15MM datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT M8 datasheet.pdf